UBEDLJIVI ZVEZDA I PARTIZAN U ABA LIGI

(5.2.2023) – Večiti rivali su svoje mečeve u okviru 18. kola ABA lige odigrali u nedelju.
Crvena zvezda Meridianbet je ubedljivo savladala Igokeu kod kuće sa 104:71.

Izabranici Duška Ivanovića su odlično ušli u meč i nadahnutom igrom Filipa Petruševa i Luke Vildose stigli do 24:4.

Trojke su pogađali Bentil, Nedović i Dobrić da bi sjajno prvo poluvreme završeno bravurama Fakunda Kampaca rezultatom 60:31.

Izabranici Duška Ivanovića su rutinski priveli meč kraju i upisali ubedljivu pobedu – 104:71

Najraspoloženiji u redovima Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 20 poena i četiri asistencije, pratio ga je Fakundo Kampaco sa 14 poena, tri skoka i pet asistencija, Dobrić je takođe postigao 14 poena. Dvocifreni su bili i Vildosa sa 13, Ilić 12, Petrušev isto 12, ali uz dabl-dabl učinak sa 10 skokova i Kuzmić sa 11 poena.

Kod gostiju, koje vode bivši trener Zvezde Vlada Jovanović, Tanasković je ubacio 17 poena uz osam skokova, pratio ga je Kraford sa 11 i Delalić sa 10 poena.

Zvezda posle ove pobede je na skoru 15-1, dok je Igokea na pet pobeda i 11 poraza.

Partizan je protiv Mege pobedio 103:78 (65:37) i usput oborio rekord koji je prethodno držala Crvena zvezda Meridianbet.

Raspucani crno-beli su potpuno nadigrali ekipu Marka Baraća u prvom poluvremenu, ubacili su čak 65 poena za dve četvrtine i tako postavili novi rekord regionalnog takmičenja, kao najefikasniji gostujući tim u prvom poluvremenu nekog meča sa čak 11 trojki.

Taj rekord je prethodno držao tim sa Malog Kalemegdana, koji je 2020. godine u Zagrebu protiv Cibone izbrojao 64 poena u prvom poluvremenu.

Nastavio je u istom ritmu Partizan i drugo poluvreme, razlika se samo povećavala, pa je u jednom trenutku otišla i na +30.

Uspela je Mega do kraja susreta da smanji prednost, ali se pitanje pobednika u Hali Sportova nije dovodio u pitanje.

U Partizanu su šestorica košarkaša bili dvocifreni – Madar 15, Naneli 14, Anđušić, Panter i Smailagić su postigli po 13, a Avramović 10 poena.

Kod Mege su se istakli Đurišić sa 17, Cerovina sa 12 i Branković sa 11 poena.