ZNAČAJNE POBEDE NOVOG PAZARA I JAVORA

(5.2.2023) – Odigrane su i poslednje dve utakmice 20. kola Superlige Srbije.

TSC je poveo u Novom Pazaru golom Jovanovića u 64, ali su Nikčević u 80. i Stanojlović u 89. minutu doneli važnu pobedu domaćinu.

Mladost GAT je povela golom Maksimovića iz penala u 16. minutu, ali je Javor za pet minuta preko Gigića u 29. i Kempbela u 34. minutu preokrenuo rezultat. Potom je i Ratković dao gol u 79, a konačnih Mladost GAT – Javor 2:3 postavio je Mituljikić u 83. minutu meča.

Crvena zvezda ima 54, Partizan 46, TSC 39, Čukarički 38, Vojvodina, Novi Pazar i Voždovac po 34 boda. Žestoku borbu za osmo mesto i plej-of vode Radnički 1923 sa 25, Kolubara 23, niški Radnički 20, Napredak i Javor sa 19 i lučanska Mladost i Spartak sa 18 bodova. Zaostaju Mladost GAT sa 13 i Radnik sa 8 bodova.