USPEŠAN DEBI SFEROPULOSA NA KLUPI CRVENE ZVEZDE MERIDIANBET

(23.0.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su FMP u Železniku rezultatom 83:72, u meču četvrtog kola ABA lige. Crveno- beli su tako nastavili neverovatan niz u utakmicama sa FMP-om, pošto su zabeležili 37. pobedu zaredom protiv ekipe iz Železnika.

Bledo i Neubedljvo. Tako je izgledao tim sa malog Kalemegdana na prvom meču pod vođstvom grčkog stratega. Promašaji, loša košarka i prekidi. Panteri su do samog kraja bili egal protivnik, ali na kraju su ostali bez snage da urade nešto konkretnije i eventualno naprave iznenađenje, što je Zvezda iskoristila i rutinski privela utakmicu kraju. Crvena zvezda je tek u drugom delu četvrte četvrtine uspela da se odlepi i domaćina ostavi bez nade da mogu do pobede.

Prve tri četvrtine su bile skoro pa uspavanka. Poslednja četvrtina je donela znatno više uzbuđenja i napatosti, a FMP je u jednom momentu došao čak i do vođstva, ali onda odjendom stao. Više nije mogao, a crveno- beli su izmislili nekoliko poena u ključnim trenutcima i mirno priveli meč kraju.

Još jedan momak kojeg nije bilo nigde u pretehodnom periodu je odigrao možda i najbolji meč. Jago dos Santos je bio odličan na kraju treće i početkom četvrte četvrtine. Ubacio je deset poena i podelio pet asistencija. Mitrović i Gedraitis su sa po sedam poena bili standardna konstanta, svoju šansu je iskristio Dalibor Ilić sa 10 poena.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Teodosić sa 11, dok su ga u stopu pratili Davidovac i Nejpir sa po 10 poena.

U ekipi FMP- a istakli su se Valker sa 17 i Stepanović sa 15 poena.