UZBUDLJIV REMI U BAČKOJ TOPOLI

(29.7.2023) – Fudbaleri TSC-a i Partizana remizirali su 3:3 (2:2) u derbiju prvog kola Super lige Srbije.

Imali smo priliku da vidimo meč za pamćenje, koga se ne bi postideli ni navijači najvećih evropskih klubova. Šest golova, dva promašena penala (tačnije odbranjenja), jedan poništen gol, crveni karton i još mnogo uzbuđenja i majstorija. Na kraju gol u sedmom minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:3. Krenimo redom…

Domaći tim poveo je u 12. minutu. Miloš Cvetković uputio je povratni pas na ivicu kaznenog prostora ka Goranu Antoniću koji je maestralno šutirao i pogodio rašlje gola gostiju.

U 40. minutu Partizan je ”poravnao” rezultat. Frenk Kanute dodao je loptu do Bibrasa Natha koji je sa 16 metara sjajno gađao i matirao golmana TSC-a, Veljka Ilića.

Tri minuta kasnije akcija iz udžbenika Parnog valjka. Kvinsi Mening je uposlio Natha, ovaj je sa leve strane centrirao oštro ka Nemanji Nikoliću, a napadač crno-belih, videvši da Kristijan Belić dotrčava, majstorski je loptu pustio kroz noge, te je vezista gostiju pogodio za 2:1.

Nije to bilo sve u prvom poluvremenu. Pred sam sudijski zvižduk Kanute je neoprezno faulirao Petra Stanića, intervenisala je VAR soba, Milan Mitić je pogledao snimak i pokazao na belu tačku. Ifet Đakovac je prezueo odgovornost, snažno je šutirao, Nemanja Stevanović je pročitao stranu, ali nije uspeo da odbrani.

U 54. minutu penal je dosuđen za Parni valjak. Mateuš Saldanja tek što je ušao u igru u prvom dodiru sa loptom na svom debiju uspeo je da iznudi penal. Mening ga je sjajno uposlio, Brazilac je pomerio loptu ispred golmana TSC-a koji ga je oborio i sudija Mitić pokazao je na belu tačku. Natho je neočekivano loše šutirao sa 11 metara, Ilić mu je uhvatio ”živu” loptu, rezultat je ostao 2:2.

U 57. minutu mladi Mihajlo Ilić dao je gol za goste, ali je poništen zbog ofsajda u kom se nalazio Aleksandar Šćekić. Vezista crno-belih pravio je blok i u tom momentu pravio je blok, uticao je na igru, pa su lepa akcija i pogodak bili uzaludni.

U 76. minutu Danilo Pantić je oborio Cvetkovića na ivici kaznenog prostora. Arbitar je pokazao na belu tačku, njegovu odluku potvrdila je i VAR soba. Ponovo je Đakovac šutirao, izabrao je isti ugao, ali ovoga puta Stevanović maestralano brani i rezultat je ostao 2:2.

U 79. minutu surova kazana za domaće. Pantić je izveo korner a gol za 3:2 je postigao debitant Saldanja.

Aldo Kalulu, još jedan novajila crno-belih, neće po dobrom pamtiti debi pošto je dobio crveni karton u sudijskoj nadoknadi.

Na kraju, u sedmom minutu nadoknade domaći tim je posle kornera došao do 3.3. Martin Mirčevski je centrirao, a gol je dao Nemanja Stojić.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL