LAJPCIG POBEDOM NA MARAKANI OBEZBEDIO PROLAZ U NAREDNU FAZU

Fudbaleri Crvene zvezde od 21.00 dočekuju Lajpcig, u meču četvrtog kola grupe G Lige šampiona.

Dva tima sastala su se pre dve nedelje na “Red Bul areni” i tada su pobedu odneli domaći (3:1). Crvena zvezda ima jedan bod, isto koliko i Jang Bojs, protiv kog su remizirali na Marakani (2:2), Lajpcig je sakupio šest, a Mančester siti maksimalnih devet.

Treneri oba kluba opredelili su se za sledeće sastave

Crvena zvezda u ovaj duel ulazi nakon pobede nad Radnikom iz Surdulice, dok izabranici Marka Rozea ne znaju za pobedu na poslednje dve utakmice protiv Volfzburga u kupu i Majnca u Bundesligi.

6. minut – Srđan Mijailović je zaradio prvu opomenu na meču u vidu žutog kartona. Defanzivni vezista, na današnjoj utakmici u ulozi desng beka, ukazao je sugestiju Orsatu da je startovao na loptu, ali Italijan nije promenio odluku.

8. minut – Gol za Lajpcig. Ćavi Simons je napravio solo prodor, ušao u šesnaest metara, niko od igrača crveno- belih mu nije izašao u blok i plasirao loptu u dalji ugao.

13. minut – Crveno- beli su uspevaju da konsoliduju igru koliko toliko, ali Nemci vrše ogroman pritisak.

20. minut – Crveni karton dobio je jedan od članova stručnog štaba crveno- belih. Razlog isključenja nije baš najjasniji, s obzirom da je jedan od članova pokušao da smiri raspravu Vujadina Savića i Opende.

24. minut – Lajpcig nastavlja da preti i stvara šanse pred golom Glazera. Simons je uposlio Šeška, a Slovenac je pogodio spoljašnji deo mreže.

25. minut- Šeško je nakon greške defanzivne linije ponovo ostao sam. Aleksandar Dragović je uspeo da stigne Slovenca na ivici kaznenog prostora i blokira njegov udarac. Gosti nisu ozbiljnije zapretili prilikom izvođenja kornera, pošto je udarac sa distance oprobao Ćavi Simons, ali je lopta otišla daleko od gola domaćih.

28. minut- Viđen je drugi žuti karton na meču. Zaradio ga je Filip Kraso nakon starta nad Simonsom.

41. minut – Openda je ponovo oprobao udarac sa distance, ali se milan Rodić našao na pravom mestu i izblokirao udarac.

45. minut – Milan Rodić se okliznuo nakon Dragovićevog dodavanja i pogrešio je u predaji lopte. Openda je iskoristio kiks u odbrani i istrčao sam na golmana Omrija Glazera, ali Glazer ga je sačekao i pročitao nameru napadača Lajpciga i uhvatio loptu.

45. minut – Nakon propuštene velike prilike Lajpciga, usledila je kontra crveno- belih. Bukari je uspeo solo prodorom da dođe do golmana gostiju, šutirao je direktno u golmana, ali linijski sudija je signalizirao ofsajd.

46. minut – Još jedna šansa za Lajpcig. Forsberg se našao sam na penalu, ali na sreću svih prisutnih je poslao loptu pored gola.

DRUGO POLUVREME

46. minut – Dvostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. Mladi Kosta Nedeljković, rođen 2005. godine, zamenio je Srđana Mijailovića, dok je umesto Žan Filipa Krasao ušao Šerif Endijae.

50. minut – Viđen je i prvi žuti karton u nastavku susreta. Mohamed Simakan je sprečio kontranapad Crvene zvezde. Povukao je Kangu za dres i dobio žuti karton.

51. minut – Udarac Kange sa velike distance je otišao daleko iznad prečke.

51. minut – U naredno napadu, Benjamin Šeško je pogodio stativu sa ivice šesnaesterca.

56. minut – Šerif Endijae je napravio prodor na levom krilu, a Kasteljo Lukeba ga je zaustavio na nedozvoljen način. Italijan je bio primoran da pokaže žuti karton defanzivcu nemačkog tima.

69. minut – Još jednu izmenu vrši Barak Bahar. Iz igre izvodi Mirka Ivanića, a na teren šalje Pitera Olajinku.

77. minut – Gosti dupliraju prednost. Strelac je Luj Openda, posle kontranapada i preciznog udarca.

81. minut – Crvena zvezeda smanjuje rezultatski zaostatak. Gelor Kanga je centrirao nakon kratke kombinacije kod korner zastavice. Bendžamin Henriks je pokušao da otkloni opasnost, promašio loptu koja ga je okrznula i završila u mreži Lajpciga.

85. minut – Barak Bahar vrši poslednju izmenu. Umesto Milana Rodića u igru je ušao Aleksandar Katai.

89. minut – Kanga je još jednom oprobao udarac sa nekih 30 metara, ali još jednom je bio neprecizan.

92. minut – Posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, najbolje se snašao Olajinka koji je iz prve šutirao sa ivice peterca, a sjajnom intervencijom golmana gostiju rezultat je ostao nepromenjen.