VEČITI DERBI u finalu Kupa

U finalu fudbalskog Kupa Srbije sastaće se fudbaleri Crvene zvezde i Partizana. Finale ovog takmičenja je zakazano za 25. maj.

U prvom polufinalu fudbaleri Crvene zvezde su, kao domaćini, savladali ekipu Radnika iz Surdulice. Rezultat je bio 2:1 (poluvreme 2:0). Strelci za “crveno – bele” su bili Nemanja Milunović u 2. i Dijego Falćineli u 33. minutu utakmice. Jedini gol za Surduličane dao je Milan Marković u 51. minutu.

U drugom polufinalu fudbaleri Partizana su, na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, pobedili ekipu Vojvodine. Rezultat je bio 0:1 (poluvreme 0:1). Jedini gol na utakmici postigao je fudbaler Partizana, Svetozar Marković u 11. minutu.

Ako fudbaleri aktuelnog šampiona Srbije osvoje Nacionalni Kup, gotovo sigurno će obezbediti “duplu krunu”, jer do kraja prvenstva imaju nedostižnu prednost na čelu prvenstvene tabele. Sa druge strane, Partizan bi, osvajanjem Kupa, praktično “spasio” sezonu, jer, u istoj, ne bi ostao “praznih ruku”.