VOJVODINA U UZBUDLJIVOM DERBIJU POBEDILA ČUKARIČKI

(11.3.2023) – Na stadionu “Karađorđe”, Vojvodina je u utakmici 26. kola dočekala ekipu Čukaričkog. Brđani su pre ovog susreta imali 7 bodova prednosti u odnosu na novosadske crveno-bele, međutim prvenstvo je daleko od završetka, s’ obzirom da je u opticaju još 39 bodova.

“Stara dama” je za sve navijače priredila iznenađenje, svi koji su kupili ulaznice za zapadnu tribinu “Karađorđa”, prilikom ulaska na stadion dobili su i poklon kartu za derbi sa Partizanom koji će se odigrati posle gostovanja Javoru u Ivanjici.

Podsetimo da je na ovoj utakmici proslavljeno 34 godine postojanja navijačke grupe “Firma”.

Veoma važna utakmica igrana je u Novom Sadu, mesto u Evropi je u igri i jednima i drugima s’ tim što su gosti u mnogo boljoj poziciji.

Sastavi timova:

Za Vojvodinu su nastupili Carević na golu, u odbrani su bili Lazarević, Vitas, Traore i Bjeković, ispred Zukić i Topić, Simić takođe na sredini terena, levo Čumić, desno Nikolić i najistureniji Nemanja Nikolić.

Za Čukarički su igrali na golu Belić, levi bek Tošić, desno je bio Stevanović, štoperski tandem Pankov, Drezgić, ispred u veznom redu su bili Docić i Sisoko, levo krilo Lučić, desno Ovusu a iza najisturenijeg Badamosija dejstvovao je Stefan Tomović.

Vojvodina je već u 5. minutu pokazala da će se boriti za što bolju poziciju na tabeli. Posle centaršuta Čumića, Zukić pogađa za 1:0. Fudbaler koji je proglašen najboljim igračem 24. kola Superlige Srbije.

U 14. minutu već je bilo 2:0. Na asistenciju Nikole Čumića, Uroš Nikolić udvostručava prednost svog tima udarcem desnom nogom.

Vojvodina je tokom prvog poluvremena nadigrala Čukarički u svim segmentima igre. Recimo, odnos udaraca ka golu bio je 5 prema 1.

U 66. minutu, Vladimir Lučić je ubrzao akciju Čukaričkog a Nemanja Tošić smanjio rezultat na 2:1.

U 72. minutu veliko iznenađenje u Novom Sadu, bivši igrač Vojvodine, Radovan Pankov izjednačuje rezultat na 2:2.

Ipak u 82. minutu, Milan Lazarević postavlja konačan ishod ovog meča od 3:2.

Zanimljivost je da su na ovom susretu tri defanzivna fudbalera postigla pogotke a Vojvodina je posle čak pet i po godina uspela da na svom terenu savlada Čukarički.

Poslednja prilika viđena je u 92. minutu, kada je fudbaler domaćeg tima Topić šutirao pored gola gostiju.

Žutih kartona je bilo 4, po dva na obe strane, šuteva ka golu 9:4 u korist Vojvodine, dok je izvedeno 9 kornera, šest za Vojvodinu i tri za Čukarički.

Možemo reći da će sada biti vrlo interesantno u borbi za treće mesto Superlige Srbije.