VOŽDOVAC IZNENADIO I SAVLADAO ZVEZDU NA KROVU

(26.8.2023) – Fudbaleri Voždovca napravili su veliko iznenađenje u utakmici petog kola Superlige, pobedivši Crvenu zvezdu rezultatom 3:2.

Na proslavi decenije stadiona na “krovu” u Zaplanjskoj je savladan šestostruki uzastopni šampion koji je pre ovog meča imao čak 15 uzastopnih pobeda u međusobnim duelima.

Uspeh Voždovca dodatno dobija na značaju kada znamo da je tri utakmice prošle sezone Zvezda dobila sa ukupnih 12:0.

Zmajevi su već u petom minutu poveli, asitent je bio Đuričić, a strelac lepog gola bio je Burmaz.

U 44. minutu grešku odbrane gostiju iskoristio je Nešković da pogodi za 2:0 (na asistenciju Mitrovića).

U 61. minutu Dragovićev kiks Teodorović je pretvorio u treći gol za domaći tim.

U 74. minutu Kanga je izveo korner, Rodić se najbolje snašao u kaznenom prostoru i pogodio za 3:1. U prvom minutu nadoknade Kanga je sa bele tačke pogodio za 3:2.

IZVOR: B92/SPORTSKI ŽURNAL