VOŽDOVAC SAVLADAO ŽELEZNIČAR U PANČEVU

(19.8.2023) – Fudbaleri Voždovca pobedili su kao gosti Železničar iz Pančeva sa 1:0 (1:0).

Bila je to poslednja utakmica u subotnjem programu četvortog kola Superlige Srbije.

Susret je rešen u 20. minutu posle odlične kontre gostiju, kada je Nikša Vujanović posle brzog prodora zatresao mrežu Pančevaca.

Imao je Železničar priliku neposredno pred odlazak na poluvreme, ali Veljko Trifunović nije bio precizan.

U nastavku, šanse je imao i Jevgeni Pavlov, čak dva puta za svega minut, ali prvi put je izblokiran, a potom je golman Katić odbranio njegov pokušaj makazicama.

Prilike za goste imali su Vujanović i Nešković, ali se mreža Železničara više nije tresla.

Železničar je u poslednjem minutu tražio penal, ali VAR studio i sudija Živković su smatrali da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu posle pada Šušnjara u kaznenom prostoru.