ŽELEZNIČAR IZNENADIO NAPREDAK, SIGURNI NOVI PAZAR I CRVENA ZVEZDA

(30.7.2023) – U nedelju su odigrane još tri utakmice 1. kola Superlige Srbije u fudbalu.

Crvena zvezda je savladala Vojvodinu na svom terenu rezultatom 5:0.

Aktuelni šampion je do prve pobede u novoj sezoni došao golovima Krasoa u 12. minutu iz penala, i u 51. kada je pogodio na dodavanje Kangve.

Milosavljević je u 45. minutu postigao autogol, a Lučić je u 70. minutu povećao prednost svog tima.

Posle assitencije, u listu strelaca upisao se i Bukari posle lepog gola u 80. minutu.

Od 24. minuta gosti su igrali sa igračem manje kada je Aleksandar Busnić zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Fudbaleri Novog Pazara su savladali ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 2:0.

Bio je to susret u kojem je domaćin iskoristio dve prilike koje su mu se ukazale u drugom poluvremenu, pa je zasluženo stigao do bodova.

Prvo je Nikola Karaklajić bio precizan u 63. minutu, a u završnici meča Marko Obradović je savladao golmana Lekovića i postavio konačan rezultat – 2:0.

Svake godine neko od novajlija iznenadi u prvom kolu, a ovaj put to je uradio Železničar koji je u gostima savladao Napredak sa 1:0, golom Pavlova u 28. minutu.