ZORANA ARUNOVIĆ UBEDLJIVO DO ZLATA NA SVETSKOM KUPU U MINHENU

(6.6.2024) – Zorana Arunović je osvojila zlatnu medalju vazdušnim pištoljem na
prestižnom Svetskom kupu u Minhenu.

Arunovićeva, koja je juče u kvalifikacijama bila sedma, je dominirala danas u finalu. Od početka je vodila. Već posle prvih deset hitaca je imala skoro dva kruga više od najbližih rivalki.

Naša olimpijka je bila jedna od svega tri Evropljanke među osam najboljih (uz Slovenku Slak i Turkinju Tarhan). Preostale dve predstavnice „Starog kontinenta“ su sredinom finala ispale iz trke za odličja. Nekoliko takmičarki iz Azije su pokušavale da sustignu Arunovićevu, ali bezuspešno. Nije bilo drame. Zorana Arunović je kako se takmičenje bližilo kraju bila sve preciznija i pobedila sa 244,4 kruga (2,5 manje od njenog svetskog rekorda finala iz 2017). Srebro sa 4,3 kruga zaostatka za našom reprezentativkom osvojila je svetska prvakinja Ranksin Điang iz Kine. Treća je bila takođe Kineskinja Ksue Li.

Današnje zlato je Zoranina druga medalja na velikim takmičenjima ove godine. Na Evropskom prvenstvu u Đeru osvojila je srebro. Trijumfom u Bavarskoj je došla do svog 34. odličja na Svetskim kupovima u karijeri (računajući sve discipline i finalne turnire SK).

-Veoma sam srećna i uzbuđena jer proteklo je prilično vremena od kad nisam osvojila zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji na velikom takmičenju – kazala je neposredno posle finala Zorana, koja je prethodno pojedinačno zlato osvojila na Svetskom kupu u Čangvonu 2022.- U pripremama sam se sestrom i trenerom Jelenom dosta pripremala za ovaj format takmičenja – da se kvalifikacije održavaju jednog dana,a finale sutradan. Očigledno našli smo dobru formulu. Pobeda u Minhenu mi uliva dosta samopouzdanja pred nastavak sezone.

Turnir u Minhenu je poslednje veliko takmičenje pred Olimpijske igre, gde će biti primenjivan isti sistem kvalifikacija i finala.