ZVEZDA DOMINANTNA U SUBOTICI PROTIV SPARTAKA

(5.4.2023) – Crvena zvezda je savladala Spartak u Subotici sa 4:1, u okviru 29. kola Super lige Srbije. Izabranici Miloša Milojevića su rutinski došli do ubedljive pobede.

Napadački su obe ekipe ušle u duel, a crveno-beli su u sedmom minutu došli do vođstva golom Osmana Bukarija, koji je iskoristio svoju brzinu, ali i grešku golmana Spartaka i pogodio za 1:0.

Ipak, samo dva minuta kasnije, bio je korner za domaće, a najviši u skoku je bio Šimura, koji je uspeo da matira Milana Borjana i donese svom timu izjednačenje.

Zvezda je imala inicijativu u nastavku, ali nije mogla do gola, sve do 20. minuta, kada je posle velike gužve u šesnaestercu dosuđen jedanaesterac za crveno-bele.

Nikolić je pokazao na belu tačku, a loptu je namestio Aleksandar Katai, koji je rutinski pogodio za novu prednost gostiju – 2:1.

Do kraja prvog dela igre tempo je opao, a crveno-beli su dobro kontrolisali igru.

Na startu drugog poluvremena je mogao Spartak do izjednačenja. Ado se našao u odličnoj šansi, gađao je iz poluvoleja, ali je Borjan uspeo da odbrani i vrhovima prstiju skrene loptu u korner.

U nastavku je Zvezda uspela da udvostruči prednost. Igrao se 55. minut kada je Kingsi Kangva evrogolom krunisao pobedu crveno-belih. Namestio se na nekih 30 metara i snažnim udarcem pogodio pod prečku za 3:1.

Zvezda je u nastavku pretila i preko Viga i Rakonjca, ali je tačku na meč stavio Aleksandar Katai, koji je ujedno upisao i drugi pogodak.

“Magiko” je još jednom demonstrirao da je odličan izvođač slobodnog udarca. Namestio se i rutinski pogodio za 4:1.

U poslednjim minutima meča Šimura je mogao da ublaži poraz, ali je njegov pogodak poništen posle intervencije VAR tehnologije.

Zvezda uoči poslednjeg kola regularnog dela zauzima prvo mesto sa 79 bodova, odnosno ima 21 bod više od drugoplasiranog TSC-a, koji ima meč manje.