ZVEZDA I DALJE IMA ČETIRI BODA VIŠE OD PARTIZANA

(30.3.2024) – Crvena zvezda je bez većih problema slavila u Ivanjici nad Javorom – 3:0 u susretu 27. kola Superlige Srbije.

Nije mnogo eksperimentisao Vladan Milojević, a već u prvom poluvremenu bilo je sve jasno. Jedanaesterac u 38. minutu doneo je prvi gol na utakmici. Ilića je lopta pogodila u ruku posle duela sa Šljivićem, a Gelor Kanga je zabeležio svoj osmi pogodak u sezoni za – 1:0. Nedugo zatim, Zvezda je povećala vođstvo, ovoga puta preko Hvana, koga je lepo uposlio Ivanić, a u finišu prvog dela na klupi Javora su bili nezadovoljni sudijskim odlukama, pa je krajnji epilog bio isključenje Radovana Ćurčića i prvog pomoćnika Milovana Milovića. U 80. minutu Srđan Mijailović je dobio loptu na ivici šesnaesterca i plasiranim udarcem na efektan način prevario čuvara mreže domaćina za konačnih – 3:0.

Zvezdu već u sredu čeka nova utakmica u šampionatu protiv IMT-a, dok će Javor dan kasnije gostovati kruševačkom Napretku.

Novi trener niškog Radničkog Dejan Joksimović startovao je ubedljivom pobedom protiv Mladosti sa 3:0.

Dele je proigrao Ilića u sredini, koji se namestio na udarac sa nekih 20 metara i uz pomoć protivnika u 19. minutu prevario Stamenkovića za 1:0. Imala je Mladost posle toga svoje šanse, ali u razmaku od dva minuta domaći su rešili pitanje pobednika. Prvo je Belaković u 77. minutu ispratio kontru i savladao Stamenkovića. Kako su gosti krenuli sa centra usledila je greška, Dele je povukao loptu maltene sa centra i rutinski pogodio mrežu.

Radnički iz Kragujevca je zaboravio je na ubedljiv poraz od Crvene zvezde i danas je na Čika Dači pobedio Napredak 3:1.

Od samog starta Crveni đavoli su bili bolja ekipa na terenu, a nagradu za trud Radnički je dobio u 28. minutu kada je odličnu akciju pogotkom krunisao Dadić. Osam minuta kasnije Aleksić je majstorijom sa 20 metara duplirao prednost domaće ekipe. U 73. minutu je Napredak uspeo da smanji zaostatak. Mršić je sam povukao loptu na protivničku polovinu i sa velike udaljenosti matirao golmana Radničkog za 2:1. da bi u poslednjim trenucima meča posle odličnog šuta Gluščevića na pravom mestu bio Đurić i snažnim udarcem postavio konačnih 3:1.

U poslednjoj utakmici ovog kola Partizan – Spartak 1:0.

Jedini gol postigao je Samed Baždar u 22. minutu meča.

Crvena zvezda je prva sa 68 bodova, Partizan ima 64, TSC 56, Radnički 1923 44, Čukarički i Vojvodina 43, Mladost 37, Novi Pazar i Napredak 35, Spartak 31, Voždovac 30, IMT i Javor 28, Radnički 26, Železničar 23 i Radnik 14.

U utakmicama 28. kola se sastaju, utorak, Novi Pazar – TSC, Vojvodina – Čukarički, Železničar – Radnik, sreda, Mladost – Radnički 1923, Voždovac – Partizan, C.zvezda – IMT, Spartak – Radnički, četvrtak, Napredak – Javor.