MITROVIĆ DAO DVA GOLA I IZAŠAO ZBOG POVREDE

(30.3.2024) – U okviru 25. kola Premijer lige Saudijske Arabije fudbaleri Al Hilala pobedili su u gradskom derbiju kao gosti Al Šabab sa 4:3.

Domaćin je poveo preko Al Džuvajra u trećem minutu, a onda je na scenu stupio popularni Mitrogol. Igrao se 20. minut kada je oboren u 16-cu i tada se uhvatio za zadnju ložu. Ipak, ustao je i sigurno izveo penal.

Sedam minuta kasnije Sergej je iskosa nekako doturio loptu do potpuno samog Mitrogola za 2:1, da bi najbolji strelac srpske reprezentacije zbog povrede u 34. minutu napustio teren.

Ubrzo je njegovu ulogu preuzeo Sergej Milinković-Savić i u završnici prvog dela igre povisio na 3:1.

U nastavku su gosti preko Al Davsarija vodili i sa 4:1, ali su domaći golovima Al Sibijanija i Saisa smanjili na 4:3. Ivan Rakitić je asistirao za drugi gol Al Šababa pa je i on napustio igru zbog povrede.

Al Hilal sada na vrhu tabele ima 12 bodova više od Al Nasra, koji je sa 5:1 pobedio Al Tai. Ronaldo je dao tri gola i sada je na 25 mečeva dao 26 golova, dok je Mitrović drugi sa 22 gola.