ZVEZDA NASTAVILA POBEDNIČKI NIZ, SAVLADAN SPARTAK

(19.8.2023) – Furiozan početak i lako slomljen rival, šampion sa “Marakane” upisao je četvrtu ubedljivu pobedu u nizu, Crvena zvezda – Spartak 3:0.

Beograd – Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 14.717. Sudija: Predrag Janjuš. Žuti karton: Bukari (Crvena zvezda). Strelci: 1:0 Bukari u 20, 2:0 Bogićević (autogol) u 24, 3:0 Manojlović (autogol) u 30. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Degenek, Dragović (od 78. Šljivić), Mijailović (od 69. Spajić), Bukari, Stamenić, Kangva (od 58. Kanga), Mitrović (od 58. Nikolić), Lučić, Olanjinka (od 69. Mijatović), Kraso.

SPARTAK: Manojlović, Bogićević (od 32. Jocić), Tošeski, Đurasović (od 84. Mijić), Bijelović, Todoroski, Ubiparip, Tanasijević, Stajković (od 78. Vidović), Vidaković, Kerkez.

Kao po običaju, Crvena zvezda je furiozno otvorila utakmicu, te smo već u četvrtom minutu videli lepe poteze Lučića, koji je probio po levoj strani, ali je njegov pas u peterac izblokiran, a onda je usledio prvi udarac iz ugla.

U 17. minutu smo videli najbolju priliku za Zvezdu u dotadašnjem toku meča, Kraso je dobro ubacio loptu u šesnaesterac iz kornera, usledio je prvo pokušaj Olanjinke, a onda i Lučića, ali je lopta prošla tik uz stativu gola golmana Manojlovića.

Samo dva minuta kasnije je ponovo Mijailović centrirao sa desnog boka, a Olanjinka pokušao glavom, a njegov udarac završio tik preko prečke. U 20. minutu sjajan solo prodor Osmana Bukarija po desnoj strani, a nakon što je nanizao nekoliko protivničkih fudbalera, probušio je mrežu Spartaka iz mrtvog ugla za prvu promenu rezultata – 1:0.

Svega četiri minuta kasnije je Kraso sjajno proturio pas na desni bok za Lučića, koji je tražio Olanjinku u petercu, ali je Bogićević bio taj koji je zatresao mrežu Manojlovića za 2:0.

Nastavili su crveno-beli sa sjajnom igrom, pa je u 34. minutu sa levog boka, Mitrović sjajno pronašao Olanjinku u petercu, ali je njegov udarac glavom izblokiran.

Mogli su do trećeg pogotka u prvom poluvremenu izabranici Baraka Bahara i u 39. minutu, ali je Kangva nakon prodora kroz sredinu sa ivice šesnaesterca šutirao, njegov udarac je izblokiran, a lopta je prošla tik uz stativu gola Spartaka.

Delovalo je da će se rezultatom 2:0 otići na pauzu, ali smo videli lepu akciju Crvene zvezde u poslednjem minutu prvog poluvremena, tada je Mitrović sa gol aut linije uposlio Kingsa Kangvu, koji je savladao Manojlovića uz pomoć stative (odbila mu se lopta od leđa i vratila u mrežu) i postigao treći pogodak – 3:0.

Na isti način su crveno-beli otvorili i drugo poluvreme, minijaturom Lučića u 47. minutu, koji je nanizao trojicu defanzivaca Spartaka, ali je njegov šut ukrotio Manojlović.

Bukari se našao u stopostotnoj prilici nakon odbitka posle akcije Lučića i Kangve, ali je zatresao spoljni deo mreže. Nikolić je u 68. minutu proigrao Olanjinku u petercu Spartaka, Nigerijac je potom spustio loptu glavom za Bukarija, koji je pogodio stativu, a nakon intervencije defanzivaca gostiju je udarac sa velike distance oprobao i Stamenić, ali je Manojlović uspeo da sačuva svoju mrežu.

Mijatović je odmah po ulasku u igru, tačnije u 74. minutu mogao da se nađe u ulozi asistenta, ali je udarac još jednog rezerviste – Nikolića, izblokiran.

U finišu se istakao i Glazer, prvom intervencijom na meču u 85. minutu.