ZVEZDA POBEDILA PARTIZAN 3:2 U 173. VEČITOM DERBIJU

(20.4.2024) – Još jedan dobar i nikad duži večiti derbi, u okviru 31. kola Superlige Srbije. Crvena zvezda je pobedila Partizan 3:2 posle 110 minuta borbe.

Partizan je definitivno iznenadio Crvenu zvezdu na startu derbija. Taktika da se izađe visoko i napadne rival pokazala se kao delotvorna. U krajnjoj liniji. Partizan nema šta da izgubi, može samo da dobije.

Već u prvom minutu šutirao je Severina, da bi krajnjim naporom Glazer skrenuo loptu u korner posle dobrog šuta Baždara. Pokušao je i Ndiaje, pa ponovo Severina, a zatim i Stamenić, koji se stalno ubacivao iz drugog plana i pravio višak u šesnaestercu gostiju.

Sjajnu solo akciju izveo je Bukari i šutirao je tik pored stative, da bi gosti već u 11. minutu poveli sa 1:0. Akcija Severine, centaršut Stojkovića, a sam na drugoj stativi bio je Baždar i glavom gurnuo loptu u gol.

Partzizan je svojom greškom primio gol. Antič je treći put nesigurno intervenisao kod dubinskih lopti, ali je Kovačević driblao Ivanića koji mu je oteo loptu, pokušao da zaobiđe Krunića koji pravi faul za penal. Precizan je bio Kanga, snažno je šutirao, a Krunić je samo skrenuo loptu koja je završila u mreži.

Do kraja poluvremena bilo je prilika. Pokušali su Ndiaje i Bukari, Goh je pogodio stativu, šutirao je i Ivanić, a najbolju šansu imao je Bukari, kada je sam izašao ispred Krunića, ali je šutirao prvo u golmana Partizana.

U drugom poluvremenu bilo je manje šansi, a već iz prve prilike Severina u 56. minutu, sjajno plasiranom loptom u dalji ugao, dovodi Partizan u vođstvo od 2:1. Samo tri munuta kasnije Bukari i Ndiaje imaju priliku, ali sada nema izjednačenja. Opet je probao Ndiaje u 65. minutu, da bi isti igrač u 69. glavom šutirao, brani Krunić, a Bukari šalje glavom loptu ka drugoj stativi gde je Katai prosleđuje u mrežu. Ipak, gol je poništen, jer je Ndiaje u začetku akcije bio u ofsajdu, kao i tokom celog meča.

U 85. minutu Hvang šutira, odlični Krunić brani uz pomoć stative, da bi u 90. minutu Ndiaje izjednačio na 2:2. Jednu dubinsku loptu Šerif je uzeo pre Markovića koga je dodirnuo rukom, kapiten Partizana je pao, čini se suviše lako, a Ndiaje je lobovao Krunića. Od tog trenutka Partizan je uglavnom bio fokusiran na sudiju, a ne igru.

Do kraja Katai je opet šutirao glavom, brani Krunić, a u 99. minutu Antić je krenuo sa klizećim startom na Bukarija van šesnaesterca, ali ga je faulirao unutra, pa je to bio novi penal, koji je Katai sigurno realizovao za konačnih 3:2.

Utakmica je trajala 110 minuta, navijači su bacali raznu pirotehniku pa je bilo dosta prekida. Albert Nađ je imao probleme sa kamenom u bubregu, ali je ipak vodio ekipu, sudija Pavle Ilić je opet bio dobar i smiren. Sve u svemu, još jedan vrlo dobar derbi, zanimljiv, sa puno golova i dobrom atmosferom.

Crvena zvezda sada ima 80 bodova, a Partizan je ostao na 70, šest kola pre kraja.