ZVEZDA POBEDILA RADNIK PRED DUEL SA LAJPCIGOM

(4.11.2023) – Na otvaranju 14.kola Superlige Crvena zvezda je na svom stadionu savladala Radnik 3:1.

Igrao se 18. minut, Ivanić je proigrao mladog Mijatovića, koji se odlično snašao i na lep način sa oko dvanaest metara savladao Ranđelovića.

Izveo je Barak Bahar iz igre na poluvremenu Ndiajea Mitrovića, uveo Olajinku Rodića i ubrzo po nastavku igre Zvezda je stigla do prednosti od 2:0. Uroš Spajić, odlično je iskoristio centaršut Kangve i glavom sproveo loptu u protivničku mrežu.

Kada su svi mislili da će nakon četiri utakmice u domaćem šampionatu Zvezda sačuvati mrežu, isprečio se Nemanja Tomašević i u 70. minutu projektilom sa više od 25 metara na fenomenalan način smanjio na 2:1.

Mogao je Kosta Nedeljković da se proslavi prvencem za Zvezdu u 81. minutu, ali njegov udarac sa desne strane iskosa vrhovima prstiju zaustavlja Ranđelović.

I u 90. minutu – postavljen je konačan rezultat. Lučić je oboren u kaznenom prostoru, sudija pokazao na belu tačku, a Gelor Kanga šalje loptu u gol za konačnih 3:1.