ZVEZDA POSRNULA U ZAVRŠNICI ZA KRAJ DOMAĆIH EVROLIGAŠKIH UTAKMICA

(4.4.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u duelu sa Olimpijakosom u meču 33. kola Evrolige rezultatom 89:86.

Gosti iz Pireja, kojima je pobeda bila potrebna u nastavku za direktno mesto u plej- ofu, su u skladu sa ulogom i ušli u ovaj meč. Vokap i Kenan su pogodili dve brze trojke, a ubrzo je na semaforu bilo čak 12:3. Od tog trenutka Zvezda kreće u seriju i najavljuje da ćemo gledati tvrd i neizvestan meč do samog kraja. Timovi su se smenjivali u naletima, ali je Olimpijakos taj koji je sve vreme vodio i održavao minimalnu prednost.

Imali su gosti u dva navrata dvocifrenu prednost, ali oba puta ona nije dugo potrajala. Na poluvreme se otišlo sa tri poena prednosti za Olimpijakos (39:42), pošto je Adam Hanga po ko zna koji put ove sezone pogodio trojku u samom finišu i održao beogradske crveno- bele u igri.

Zvezda se nije predavala do samog kraja. Nemanja Nedović je sredinom treće deonice vezao tri trojke i doveo tim do izjednačenja, ali je u tim trenucima Olimpijakos uvek uspevao da se izvuče, najčešće pogođenim šutem za tri poena. Domaćin je samo u jednom navratu imao prednost, kada je na kraju treće deonice Miloš Teodosić postigao trojku sa osam metara udaljenosti.

Da nije bilo Brauna iz 4/4, Zvezda bi se možda od “Arene” oprostila sa pobedom. Ovako, centar Olimpijakosa i neiskorišćene šanse su u finišu dovele do poraza. Mozes je dominirao sa 16 od 26 poena svoje ekipe u poslednjih 10 minuta, ali ni to nije rešilo pitanje pobednika sve do poslednje sekunde.

Krivac je Naz Mitru-Long koji je pri rezultatu 84:87 promašio oba slobodna bacanja, a na drugoj strani je poentirao Bolomboj za smanjenje zaostatka na samo poen.