CRVENA ZVEZDA DEKLASIRALA BUDUĆNOST – 93:55

(14.5.2023) – Crvena zvezda je korak bliža plasmanu u finale ABA lige pošto je u prvom meču polufinala ubedljivo pobedila Budućnost pred svojim navijačima sa 93:55.

Gosti iz Crne Gore nisu imali šansu u popunjenoj hali “Aleksandar Nikolić”, pred 7.879 navijača prema zvaničnom izveštaju.

Zvezda je odigrala odličnu utakmicu, redom su pogađali Kampaco, Vildosa, Petrušev, Mitrović, pa je posle 24:11 na poluvremenu bilo 51:33.

Treća četvrtina počinje košem Nemanje Nedovića za tri poena iz nemoguće pozicije za 54:33, uspela je Zvezda da dođe do 30 poena prednosti u ovom delu igre, potom se povredio Tre Bel Hejns u gostujućem timu, a zatim i Jagodić-Kuridža.

Gosti su odigrali mlako, a i Zvezda im nije ni dopustila da se razigraju tako da je izostalo uzbuđenje u tradicionalno napetim utakmicama ova dva tima.

Petrušev je dao 17, poena, Bentil 13, Mitrović i Kampaco po 11, a kod Budućnosti Grin je dao 13 i Atić 9 poena.

Druga utakmica igra se 23, maja u Podgorici.