FENERBAHČE IZJEDNAČIO PROTIV OLIMPIJAKOSA, BARSELONA VODI SA 2:0

(28.4.2023) – Košarkaši Fenerbahčea savladali su kao gosti Olimpijakos rezultatom 82:78, u okviru druge utakmice plej-ofa Evrolige.

Grci su dobili prvi meč, silovito su krenuli i u drugom, posle prve četvrtine imali su prednost od 14 poena, ali je na poluvremenu na semaforu stajao rezultat 37:34.

U nastavku smo gledali veoma ujednačenu utakmicu, Olimpijakos je u poslednju deonicu ušao sa prednošću 56:51, ali je usledila velika drama.

Odlični su bili Itudisovi puleni u finišu meča te su taj deo dobili sa devet poena prednosti (31:22), što im je donelo pobedu i izjednačenje u seriji, koja se sada seli u Istanbul.

Najefikasniji na meču bio je dvojac iz Olimpijakosa Vezenkov i Slukas sa po 18 poena, dok je u pobedničkoj ekipi Edvards ubacio 16, a Hejs i Motli po 15 poena. Srpsk reprezentativac Marko Gudurić pobedi svog tima doprineo je sa osam poena, četiri asistencije i dva skoka.

Barselona je slavila protiv Žalgirisa rezultatom 89:81, u drugoj utakmici plej-ofa Evrolige.

Gosti su dobro počeli meč, imali su vođstvo tokom skoro čitave prve četvrtine, da bi domaći imali prednost na poluvremenu – 45:44.

U trećoj deonici Španci su bili u zaostatku samo pri rezultatu 60:61, sve do dva-tri minuta pred kraj Žalgiris je držao rezultatski priključak, kada su serijom koševa igrači Barselone otišli na +7 poena i tada je već delovalo da će ekipa Šarunasa Jasikevičusa mirno privesti meč kraju.

Odličnu partiju u pobedničkom timu prikazali su Jan Veseli sa 26 poena i četiri skoka, Nikola Mirotić sa 22 poena i šest skokova, dok je zapaženu ulogu imao i Nikola Kalinić sa osam poena i dva skoka.

Kod Litvanaca najefikasniji bio je Ignas Brasdeikis sa 20 poena.

Barselona je odbranila domaći teren za vođstva od 2:0 protiv Žalgirisa, pa se naredna dva meča igraju u Litvaniji.