FMP MERIDIAN UBEDLJIV PROTIV STUDENTSKOG CENTRA

Košarkaši FMP Meridiana upisali su novu, devetu, pobedu u ABA ligi, pošto su na svom terenu savladali Studentski centar rezultatom 90:73 (22:21, 18:9, 31:24, 19:19).

Najefikasniji u redovima FMP Meridiana bio je Trent Frejzer koji je postigao 17 poena, dok je na drugoj strani Nikola Pavlićević upisao isti broj poena.

Bilo je jasno i pre početka utakmice da su “Panteri” favoriti u ovom meču, a to su vrlo brzo pokazali i na parketu. Ni jedni ni drugi nisu bili previše efikasni na startu meča, a prvi do poena stigao je Nikola Šaranović, koji je postigao dva poena. Zanimljivo, na parketu u Železniku našao se i Danilo Tasić, koji je prošle sezone nosio dres FMP Meridiana, a sada podgoričkog tima. Upravo je on prekinuo mini-seriju tima iz Železnika, pošto je pogodio 2+1.

U narednim minutima uspeo je Derbi i da se u potpunosti “probudi”, pa i da preokrene rezultat i povede 11:8, ali to nije dugo trajalo pošto su nove poene upisali Trent Frejzer i Ebuka Izundu, pa je FMP preuzeo ponovo vođstvo. Baćović i Džekson istakli su se u ovom periodu igre, ali je na pauzu ekipa Nenada Stefanovića ipak otišla sa +1, odnosno pri rezultatu 22:21, pošto je precizan bio Valinskas

Razigrao se Janković početkom druge deonice, poene su dodavali i Bo Bič i Nikola Manojlović, pa je domaći tim sredinom druge četvrtine imao prednost od 31:23. Od tog momenta “Panteri” su u potpunosti uspostavili kontrolu nad utakmicom, a Valinskas je doneo i +12, što je do tog momenta bila najveća prendnost.

Bez mnogo muke “Panteri” su prvo poluvreme priveli kraju sa prednošću od 40:30, a u trećem periodu nastavljeno je u istom ritmu. Praktično je jedino pitanje bilo ono kojom razlikom će FMP Meridian slaviti u ovom meču, a Šaranović je nastavio sa dobrim igrama, baš kao protiv Partizana, pa je ovaj period igre otvorio pogotkom za tri poena.

Nisu posustajali “Panteri”, a razigrao se u napadu i Frejzer, koji je uglavnom i najjače oružije FMP Meridiana, barem kada se radi o šutu. U samom finišu uspeo je Derbi da dođe do poena sa linije penala, nakon tehničke za klupu FMP, ali nije to previše ugrozilo prednost domaćina.

Gotovo se ništa nije promenilo ni u poslednjoj deonici, posle nešto više od pet minuta igre prednost je porasla na 81:62 i definitivno je sve bilo rešeno. Pogubili su “Studenti” konce, Pavićeviću je svirana i nesportska lična greška nakon faula nad Jankovićem, koji je pogodio pod košem, mada nije iskoristio dodatno slobodno bacanje.

Ipak, nije grešio Trent Frejzer, pa je prednost FMP i u narednom napadu dodatno porasla. Do kraja meča – sve može stati u jednu reč – rutina. Bez mnogo muke izabranici Nenada Stefanovića su uspeli ovu utakmicu da privedu kraju u svoju korist, a on je u finišu dao priliku i mladom Andriji Vukoviću

U narednom kolu ABA lige, Studentski centar dočekuje Igokeu, dok će FMP Meridian gostovati Mornaru.