MINIMALNA POBEDA PARTIZANA ZA PROLAZAK U NAREDNU FAZU, ČUKARIČKI NAKON PENALA SAVLADAO RADNIČKI NBG

(1.11.2023) – Fudbaleri Partizana savladali su Jedinstvo iz Uba u gostima sa 1:0 (0:0) i plasirali se u 2. kolo Kupa Srbije.

Nakon ne tako atraktivnog prvog poluvremena, gde je Jedinstvo bilo konkretnije, situacija se promenila na startu drugog dela igre. Ulaskom u igru Zahida i Saldanje, Partizan je postao konkurentniji i opasniji. Bolju igru crno- belih, golom je krunisao Nemanaj Nikolić, posle dobre kombinacije na malom prostoru i asistencije Gajasa Zahida za 1:0. Partizan je u nastavku imao više prilika da poveća prednost, ali je kao pobednik izlazio golman Jedinstva – Jovanović. U 70. minutu je izglednu šansu imao Zubairu, koji je uhvatio volej posle centaršuta iz ugla, ali je lopta otišla pored gola. Do kraja meča domaća ekipa nije ozbiljno ugrozila gol Nemanje Stevanovića, dok su crno- beli najizgledniju šansu za novi gol imali u 76. minutu, kada je Zahid odlično gađao, ali još jednom bio siguran čuvar mreže domaće ekipe.

Crno- beli su rutinski priveli meč kraju i bez veće muke uspeli da obezbede plasman u narednu rundu Kupa Srbije. Partizan se okreće obavezama u Superligi Srbije, gde gostuje Novom Pazaru u 14. kolu, dok Jedinstvo u okviru Prve lige putuje u Leskovac na megdan Dubočici.

Čukarički je uz dosta muka i tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca od novobeogradskog Radničkog ostvario plasman u osminu finala Kupa Srbije – 0:0, 4:3. Bili su Brđani bolji rival u prvom poluvremenu, kad nisu iskoristili nekoliko izrazitih prilika, ali su potom ušli u nervozu i tek posle penal ruleta uspeli su da eliminišu rivala iz Prve lige Srbije.