MLADI RADNIK ZA DVA POENA NADMAŠIO RADNIČKI

(26.12.2023) – Velka neizvesnost u revanš meču Kupa Srbije u odbojci.

Radnički je pobedio sa 3:0, ali se nije plasirao u finale Kupa pošto je Mladi radnik na set količnik prošao u finale. Požarevljani su prvi susret u Kragujevcu takođe dobili sa 3:0, 25:22, 25:21, 25:18.

Prvi set protekao je u vodjstvu ekipe Mladog Radnika koji ipak nije uspeo da privede kraju set, Radnički je pojačao igru u napadu i osvojio set rezultatom 25:23. U drugom setu Radnički ima konstantnu prednost koju je iskoristio do kraja seta i poveo sa 2:0, bilo je 25:22. Dobili su igrači Radničkog i treći set rezultatom 25:18, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi minus iz Kragujevca.

Mladi Radnik se plasirao u finale Kupa Srbije za ukupan poen količnik od 2 poena.

U drugom polufinalu u Novom Sadu igraju Vojvodina – Partizan, a domaći brane pobedu od 3:2 iz prvog meča.