MLADI RUKOMETAŠI SRBIJE U POLUFINALU SVETSKOG PRVENSTVA

(29.6.2023) – U četvrtfinalu Svetskog prvenstva za juniore, nacionalni tim Srbije savladao je Farska Ostrva rezultatom (17:12). 30:27

Orlići su tako izborili plasman u polufinale gde ih čeka duel sa pobednikom drugog četvrtfinalnog meča između domaćina Nemačke i Danske.

Odlično su srpski juniori otvorili meč, nametnuli su svoj ritam i čvrstom odbranom napravili razliku, kako u igri tako i rezultatski. Sredinom poluvremena dogodio se peh za četu Đorđa Teodorovića, Nikola Zečević doživeo je povredu kolena, te nije mogao da nastavi meč. Ispratili su ga saigrači aplauzima podrške, ali nisu dozvolili da ih to poremeti, te su se ubrzo konsolidovali i nastavili u istom ritmu. Miloš Kos i Boško Stanisavljević predvodili su napad postigavši 10 od ukupno 17 golova koliko je Srbija postigla u prvih 30 minuta.Na drugoj strani, Farska Ostrva zatresla zu mrežu 12 puta, a Luka Krivokapić upisao je nekoliko zapaženih odbrana.

Nastavio je nacionalni tim Srbije u istom ritmu i na startu drugog poluvremena, ali su Farani posle 10-ak minuta uspeli da izbace srpske reprezentativce iz ritma i smanje na tri gola zaostatka. Igralo se dosta brže, što je više odgovaralo rivalu te je nervoza uticala na realizaciju, ali su i Farska Ostrva lakše dolazila do pogodaka. Ipak, nisu Srbi dozvolili iznenađenja te su meč sigurno priveli kraju.

Za igrača utakmice proglašen je Luka Krivokapić, golman Orlića koji igra odličan turnir i uzdanica je srpske orbrane. U napadu su se istakli Boško Stanisavljević i Miloš Kos koji su se po sedam puta upisali u listu strelaca.

IZVOR/FOTO: RUKOMETNI SAVEZ SRBIJE