NOVI BEOGRAD SLAVIO U BREŠI

(07.10.2023) – Vaterpolisti Novog Bepograda ostvarili su drugi trijumf u isto toliko odigranih utakmica u okviru Lige šampiona. izabranici Živka Gocića slavili su Italiji, pobedivši Brešu sa 13:8 (4:2, 4:5, 1:1, 4:0). Bila je to možda i najvažnija pobeda, je itaijanski prvak slovi za jednog od favorita u borbi za titulu prvaka Evrope. Na bazenu u Breši retko se dešava da gosti odnose bodove, ali je naš predstavnik od prvih minuta meča najavio pohod na trijumf

Meč je započeo odlično za naš tim, pošto je Novi Beograd poveo sa 3.0. Probudili su se domaći, do kraja prvog perioda smanjili zaostatak na dva gola, da bi do poluvremena stigli na samo pogodak zaostatka. Na početku treće četvrtine videli smo i izjednačenje, bilo je 8:8, ali od tog trenutka Beograđani preuzimaju stvar u svoje ruke- prvo dolaze do vođstva od 9:8, a onda sledi prava rapsodija u poslednjoj četvrtini. Postigli su puleni trenera Gocića čak četiri pogotka, uz odbranjenu mrežu, pa je Novi Beograd upisao ubedljivu pobedu od 13:8.

Najefikasniji igrač susreta bio je Španac u redovima Novog Beograda, Alvaro Granados, sa četiri postignuta gola, dok su se Grk Vlahopulos i kapiten Filip Filipović po dva puta upisali u strelce. .

U drugom meču grupe A, u Bukureštu je Steaua poražena od španskog Sabadelja sa 11.8. Naredni rival Novom Beogradu biće upravo Španci, koji 17. oktobra stižu na bazen Vlaho Bata Orlić.

Biće to prilika da naš tim učvrsti vođstvo, pošto se nalazi na liderskoj poziciji, sa šest osvojenih bodova. Sabadelj ima tri, Breša dva, dok je rumunski velikan bez bodova.