P0BEDA DANSKE, REMI SLOVENIJE I PORAZ ENGLESKE

(9.6.2024) – Učesnici Evropskog fudbalskog prvenstva polako završavaju odigravanje prijateljskih utakmica u sklopu priprema za EURO 2024. godine.

Zanimljive rezultate postigli su protivnici Srbije u grupnoj fazi šampionata.

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je Norvešku sa 3:1 i tako posle Šveđana zabeležila i drugi trijumf u pripremnom periodu.

Domaći su do prednosti stigli u 12. minutu kada je mrežu zatresao Pjer-Emil Hojbjerg. Vođstvo je duplirao samo devet minuta kasnije  Janik Vestergard.

Erling Haland je smanjio na 2:1 u 72. minutu, a za konačnih 3:1 postarao se iskusni Jusuf Poulsen pogotkom u 90. minutu.

Reprezentacija Slovenije je na generalnoj probi odigrala 1:1 protiv Bugarske u Ljubljani.

Gosti su poveli već u 5. minutu utakmice kada je iz penala siguran bio Despodov, da bi samo devet minuta kasnije izjednačio Šporar.

Reprezentacija Islanda napravila je senzaciju na Vembliju i savladala Engleska sa 1:0.

Bićemo spremni za Srbiju! Očigledno je da večeras nije išlo onako kako smo zamislili. Rekao sam igračima prilikom okupljanja da u toku ovih 45 dana koliko ćemo biti zajedno, neće svaki dan izgledati onako kako želimo. Danas je takav dan. Moramo da ostanemo veroma mirni. Razgovarali smo i objasnio sam im šta treba da bude bolje. Nije sve bilo loše. Imali smo mnogo šansi, dovoljno da pobedimo – kazao je Sautgejt posle meča.

Prisutne predstavnike medija zanimalo je stanje Džona Stounsa koji je povredio zglob i napustio teren posle prvog poluvremena.

Mislim da je sa njim sve u redu. Nismo želeli da rizikujemo pred Evropsko prvenstvo.

Pred sam put u Nemačku Portugalci su kod kuće izgubili od Hrvatske 2:1.

Već u osmom minutu Vitinja je skrivio jedanaesterac, a Luka Modrić bio precizan za 1:0. Izjednačio je Žota u 48. minutu, ali je Budimir u 57. doneo pobedu Hrvatima.

Ostali rezultati: Švajcarska – Austrija 1:1, Mađarska – Izrael 3:0, Moldavija – Kipar 3:2, Španija – S. Irska 5:1 i Belgija – Luksemburg 3:0 i SAD – Kolumbija 1:5.