PARTIZAN PONOVO PORAŽEN OD CEDEVITA OLIMPIJE U LJUBLJANI

Kakva drama u Ljubljani! Ponovo smo kao i prošle sezone gledali veoma uzbudljiv i neizvestan meč u kojem je Cedevita Olimpija ponovo slomila Partizan – 77:74!

Bolje je Partizan počeo utakmicu. Na krilima danas sjajnog Dantea Egzuma crno-beli prave seriju 5:0. Primetno je bilo da se četa Željka Obradovića na terenu – muči.

Vidno je to bilo tokom čitavog toka utakmice. Umor, serija slabijih rezultata, sve je to uticalo na činjenicu da Cedevita Olimpija iskoristi odmah na startu slabiju energiju Partizana.

Pravi domaći tim seriju od 17:5 i preokreće rezultat. Ponajviše zahvaljujući šutom za tri poena (3/6) u prvoj četvrtini i slaboj odbrani srpskog tima. Otuda je domaćin vodio na prvoj pauzi sa 23:19.

Nije imala Cedevita Olimpija rešenja za odličan tandem Partizana Dante Egzum – Janis Papapetru. Australijanac i Grk su bili jedini motori parnog valjka u napadu.

Prvi je prodorima u igri jedan na jedan pravio velike probleme Cedevita Olimpiji, dok je bivši igrač Panatinaikosa šutom i košarkaškom inteligencijom vukao Partizan.

Zanimljivo je bilo u jednom trenutku da su obojica košarkaša Partizana imala po 14 poena, dok je ostatak tima ubacio tek sedam!

Nigde nije bilo Kevina Pantera, Matijasa Lesora i Zeka Ledeja. Igrača koji su u prethodnim utakmicama nosili napadački ritam Partizana.

Cedevita Olimpija je bila nošena Jogijem Ferelom čija je trojka preko ruke Trifunovića stavila tačku na zanimljivo prvo poluvreme – 43:43.

Rasplamsala se malo borba u trećoj četvrtini. Pravi revolveraški obračun smo imali između Džejmsa Nanelija i Dantea Egzuma sa jedne strane (obojica po trojku) i Adamsa i Alibegovića sa druge.

Primetno je bilo da ne ide ekipi Partizana po naredbama Željka Obradovića koji je bio dosta nervozan tokom utakmice. Vidno je to bilo još u 34. sekundi meča kada je izveo Smailagića nezadovoljan njegovom odbranom, a potom i tehničkom greškom sredinom treće deonice.

Konstatno je jurio Partizan prednost rivala koji je imao po nekoliko poena razlike. Egzum je ponajviše prednjačio u smanjivanju minusa koji je mogao da bude i veći da je Matic Rebec pogodio trojku u poslednjoj sekundi sa više od pola terena. A bio je veoma blizu – 63:61.

Bila su oba tima manje-više u egalu sve do poslednja dva minuta. Povela je Cedevita Olimpija sa 73:72. Usledio je potom loš napad Partizana koji nije uspeo da uputi šut na koš za 24 sekunde. Potom je ponovo Ferel napravio probleme crno-belima i realizovao situaciju jedan na jedan.

Promašio je i Anđušić nakon tajm-auta Željka Obradovića, u narednom napadu je Ledej blokirao šut Ferela. Amerikanac je faulirao Egzuma koji je bio polovičan sa linije penala na 40 sekundi pre kraja!

Drama se nastavila kada je istekao napad Cedevita Olimpije. Partizanu je ostalo 15 sekundi za koš kojim je tražio produžetak ili pobedu. Lopta je nakon mnogo problema otišla u ruke Lesora kojeg je faulirao Alen Omić. Francuz je pogodio samo jedan penal (75:74).

Adams je pogodio oba penala, da bi potom Egzum promašio šut za tri poena što je označilo poraz Partizana…

Zanimljivo je da je ovo čak šesti poraz crno-belih u poslednjih sedam mečeva! Zaista se nastavlja crni niz crno-belih koji su pali nakon još jedne dramatične završnice, kao i protiv Zvezde pre tri dana u Evroligi.

Kod Cedevita Olimpije najefikasniji su bili Jogi Ferel sa 18 poena i sedam asistencija i Zoran Dragić koji je dodao 13. Po 11 poena su ubacili Džoš Adams i Amar Alibegović.

U sastavu Partizana je Dante Egzum upisao 24 poena, Janis Papapetru je imao 17, dok su svi ostali igrači bili – jednocifreni!

TEKST: MERIDIAN SPORT