POSLE TRI SATA VOJVODINA POBEDILA ZVEZDU

(11.2.2024) – Odigrani su mečevi 16. kola BŠ Superlige Srbije u muškoj odbojci.

Radnički iz Kragujevca savladao je Spartak rezultatom 3:1. U prvom setu Radnički je ekspresno slomio otpor Spartaka i isti dobio rezultatom 25:17. Ipak, u drugom setu Spartak podiže kvalitet igre i pre svega dobrim napadom dobija ovu deonicu – 21:25. Velika borba vodila se do sredine trećeg seta, kada je domaća ekipa pojačala ritam i zahvaljujući dobroj odbrani dobila set 25:21. Četvrti set je od početka bio pod kontrolom odbojkaša Radničkog čije osvajanje nije dolazilo u pitanje – 25:20.

Ostali rezultati: Jedinstvo (SP) – Niš 3:2, Partizan – Ribnica 3:1, Mladi radnik – Takovo 3:2, Borac (S) – Karađorđe 1:3 i Vojvodina – Crvena zvezda 3:2.

Crveno-beli derbi trajao je neverovatnih tri sata, Zvezda je vodila 1:0 i 2:1, Vojvodina je dobila četvrti set 31:29, a peti 27:25.