UBEDLJIVE POBEDE ZVEZDE I PARTIZANA

(11.2.2024) – Odigrani su preostali susreti 20. kola ABA lige.

Posle tri vezana poraza četa Janisa Sferopulosa, ponovo bez Miloša Teodosića i Branka Lazića, koji su u društvu novog pojačanja Treja Tompkinsa i mladog Nikole Topića posmatrali meč, ubedljivo su porazili Zadar sa  – 93:54.

Već po prvim akcijama je bilo jasno kako će se duel u Areni završiti. Svako od igrača je dao doprinos, nijedan prvotimac Zvezde nije ostao sa nulom kraj svog imena, što je dodatno ukrasilo uvedljiv trijumf. Igrači manje minutaže su dobili priliku i vratili samopouzdanje u pravom trentuku, pred put u Niš na Kup Radivoja Koraća i borbu za prvih trofej u sezoni. Odličnu rolu je imao Stefan Lazarević sa 10 poena, Džavonte Smart nastavio da opravdava epitet pojačanja, pošto je bio najefikasniji sa 15 poena , dok su ostali bili standardni – Džoel Bolomboj 11, Jago dos Santos 13 i Luka Mitrović 10 poena. takođe bila na visini zadatka.

Kod Zadra su se istakli Luka Božić sa 16 i Mazalin sa 11.

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu 98:52.

Izuzetno bitnu pobedu zabeležili su izabranici Željka Obradovića, ne samo na rezultatskom već i na psihološkom planu. Izuzev prve četvrtine Igokea nije imala šta da traži protiv crno-belih koji su se na taj način revanširali ekipi iz Laktaša za iznenađujući poraz u prvoj polovini sezone i napravili dobru podlogu za izazove koji slede.

Mateuš Ponjitka je sa 16 poena odigrao verovatno najbolji meč od dolaska u crno-beli tabor i počeo da pokazuje bljesak stvari zbog kojih je doveden u Beograd. Takođe, Balša Koprivica bio je izuzetan sa tri poena manje i čak devet skokova, te odbranu na najvišem mogućem nivou,  a Bruno Kaboklo je posle dužeg vremena pružio partiju na svom nivou i dao 14 poena,

U redovima Igokee istakli su se Atić sa 10, Karmajkl i Milosavljević sa po osam poena.

Preostali rezultati: Cedevita Olimpija – FMP 82:74, Split – Budućnost 75:81, Cibona – Krka 91:63, Mega – Mornar 101:87 i SC Derby – Borac 86:84.