UTEŠNA POBEDA ZA SRPSKE FUTSALERE

(20.12.2023) – Futsal reprezentacija Srbije pobedom je završila kvalifikacije za odlazak na Svetsko prvenstvo. U poslednjem kolu kvalifikacione grupe B, Srbija je u gostima bila bolja od Belgije, rezultatom 4:2 (1:1). Bio je to samo trijumf utehe, jer su Ukrajina, koja se i plasirala za nastavak kvalifikacija, i Poljska daleko odmakle našoj reprezentaciji. Na kraju je Srbija završila na trećem mestu u grupi, s osam osvojenih bodova i bez šanse da dođe do baraža, dok je Belgija ostala poslednja, sa samo jednim bodom.

Naši igraći su poveli već u trećem minutu, pogotkom Dragana Tomića. Domaćinima izjednačenje donosi Marvin Žislandi, posle 15 minuta od našeg vođstva. Ipak, do poluvremena Srbija postiže još dva pogotka, i to oba u razmaku od samo jednog minuta posle izjednačenja. Novu prednost donosi Strahinja Petrov,  na 3:1 povisio je Kristijan Vasić. Isti igrač u 35. minutu postiže drugi gol, za ubedljivih 4:1. Do kraja meča Belgijanci su pogotkom Grela uspeli da ublaže poraz.