ZADAR IZNENADIO PARTIZAN – 84:68

(24.12.2023) – Iznenađenje u 13. kolu ABA lige u Zadru. Sjajnu utakmicu odigrali su izabranici Danijela Jusupa, pre svega tandem Luka Božić – Dario Drežnjak, pa je Zadar šokirao Partizan u dvorani „Krešimir Ćosić“ i naneo im četvrti poraz u ABA ligi – 84:68.

Partizan sa devet pobeda zauzima treće mesto na tabeli. Zadar je šesti sa sedam pobeda i šest poraza.

Bili su crno-beli posle prvog poluvremena u dvocifrenom rezultatskom zaostatku, 20:13, pa 47:34, ali su uspeli da se vrate i umalo u potpunosti preokrenu u toku treće deonice – 52:46. Nesuđeno pojačanje crno-belih Božić, potom i Drežnjak su u finišu ovog perioda igre vratili maksimalnu prednost Zadru – 63:50 i nagovestili pozitivan finiš utakmice – 21:18 u poslednjoj četvrtini za konačnih +16.

Pomenuti dvojac je postigao 51 poen, Luka Božić sa 26 poena, 9 asistencija i 9 skokova te Dario Drežnjak sa 25 i pokazao zbog čega je verovatno najbolji tandem u ABA ligi.

Crno-bele su predvodili Tristan Vukčević sa 16, Zek Ledej sa 11, te Pi Džej Doužer sa 10 poena. Inače, pre vremena zbog proklizavanja i uganuća zgloba parket su napustili Doužer i Smailagić.

Malo iznenađenje je napravila i ekipa Krke koija je kod kuće pobedila Borac sa 89:80. Borac ima 6 pobeda, a Krka 3.