ZVEZDA I VOJVODINA ODIGRALI NEREŠENO, UTAKMICA U ZNAKU SINIŠE MIHAJLOVIĆA

(4.2.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine podelili su bodove u meču 20. kola Superlige Srbije, rezultatom 1:1

Period pre početka utakmice pripao je preminulom Siniši Mihajloviću, koji je tokom karijere branio boje i beogradskog i novosadskog kluba.

Njegovim sinovima poklonjeni su dresovi obe ekipe, organizovan je plesni performans nakon kog je razvijena njegova fotografija veličine kruga na centralnom delu igrališta.

Uz to, fudbaleri Vojvodine su istrčali na teren u majicama posvećenim Mihajloviću, dok su domaćini igrali u specijalnim dresovima sa popularnim „Mihom“.

Navijači Zvezde su otišli korak dalje i napravili mozaik sa njegovim likom uz transparent na kom je pisalo:

„Mihajlović u večnost!“

Kada je reč o samoj utakmici, gosti su bojažlivo ušli u duel i tokom prvog kvartala u potpunosti bili podređeni protivničkim napadima.

Za Crvenu zvezdu nastupili su na golu Borjan, Rodić, Dragović, Eraković i Aleks Vigo kao četvorka u poslednjoj liniji, Kanga i Mijailović kao dva zadnja vezna, ispred njih Mirko Ivanić, Katai i Bukari i najistureniji Pešić.

U timu Vojvodine na golu je bio Carević, potom Lazarević i Đorđević, Vitas i Traore štoperi, Topić i Zukić na sredini, ispred njih Simić, Kabić, Čumić i najistureniji Malbašić.

Snažno je krenula Zvezda i konstantno napadala, ponajviše preko levog krila gde je bio Aleksandar Katai. Međutim, nedostajala je završnica.

„Lale“ u 25. minutu stižu do vođstva preko mladog Uroša Kabića koji je na ivici šesnaesterca dobio poprečnu loptu od Malbašića po zemlji i iz prve je „raspalio“ po lopti koja je zatresla protivničku mrežu.

Ipak to vođstvo nije dugo trajalo pa je Crvena zvezda izjednačila samo nekoliko minuta kasnije.

Kanga je u 29. minutu odlično uposlio Aleksandra Kataija koji je lobovao golmana Carevića i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Voždovcu, dok Vojvodina dočekuje Kolubaru.

I pored podele bodova, beogradski crveno-beli i dalje ostaju na prvom mestu na tabeli Superlige Srbije.