ZVEZDA PRIPREMNI PERIOD ZAVRŠILA TRIJUMFOM

Crvena zvezda odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Austrije Lustenau, a rezultat je bio 3:2 za crveno-bele.

Ovo je bila ujedno i poslednja provera za srpskog šampiona pred nastavak prvenstva.

Miloš Milojević od početka meča na teren je poslao Vasiljevića, Viga, Lekovića, Pankova, Srnić, Sanogo, V. Nikolić, Kangva, Prucev, Katai, Mustafa.

Nije bilo većih prilika u prvih 20 minuta, a onda su crveno-beli pripretili preko Kataija. Mustafa se dobro snašao u kaznenom prostoru i iz nezgodne pozicije uspeo da pošalje pas na peterac za Kataija, ali Zvezdina “desetka” nije stigla do nje.

Austrijanci su ipak prvi stigli do vođstva. Vigo je u 25. minutu faulirao u šesnaestercu protivničkog fudbalera, a siguran sa “bele tačke” bio je Jadali Dijabi.

Trgli su se tada igrači Zvezde, imali su nekoliko prilika, koje nije uspeo da materijalizuje Katai.

Ipak, u 40. minutu crveno-beli dolaze do izjednačenja preko Kingsa Kangve. Oduzeo je Prucev loptu protivničkom fudbaleru u blizini šesnaesterca, potom pronašao Kangvu u kaznenom prostoru i usledila je rutinska realizacija.

Milojević je po povratku sa odmora šansu dao L. Nikoliću, Kangi i Mituljikiću.

Dva minuta igre u nastavku bila su dovoljna za Zvezdin preokret. Kanga je centrirao, najbolji u skoku na petercu Austrije bio je Stefan Leković koji je udarcem glavom došao do prvog pogotka u crveno-belom dresu.

Nije drugo trajala prednost Crvene zvezde, austrijanci su došli do izjednačenja u 53. minutu preko Genoša.

Šef struke beogradskog kluba u 65. minutu izvršio je trostruku izmenu, u igru su ušli Mijatović, Milunović i Mitrović, umesto Mustafe, Pankova i Pruceva. Tri mnuta kasnije Motika i Mijailovć su zamenili V. Nikolića i Sanoga.

U narednih deset minuta samo je Kanga udarcem iz daljine pokušao da ugrozi gol rivala.

Crvena zvezda je došla do pobede preko Stefana Mitrovića u 81. minutu. Mijatović je uputio pas ka Mitroviću, a krilni fudbaler šutirao je snažno iz šesnaesterca i zatresao mrežu protivnika za konačnih 3:2.